Servis

Naši servisní špecialisti majú dlhoročné skúsenosti a patria medzi najlepšie školených odborníkov, ktorí sa vedia postarať o Vaše bicykle a komponenty. Favorit  Vám ponúka servisné služby pre rôzne typy bicyklov, komponentov, garančné prehliadky a generálne opravy. Na všetkých našich prevádzkach.

 

Váš bicykel musí byť neustále v perfektnom stave, aj keď nemáte chuť, čas ani potrebné vybavenie k jeho údržbe. Od toho sú tu naši profesionální mechanici na predajniach, ktorí sa o váš bicykel patrične postarajú.

Robíme kompletný servis a nastavenie všetkých bicyklov, garančné prehliadky, záručný aj pozáručný servis, bežné opravy alebo nastavenie bicykla pred sezónou.
Počas príjmu do servisu prezrieme stav bicykla, vypočujeme si vaše nároky a odporučíme potrebný rozsah cykloservisu. Vopred vám zrátame cenu za predpokladaný servis bicykla. Garančnú prehliadku máte ZADARMO, ak ste bicykel zakúpili u nás.

Garančná prehliadka
Zvýšenú pozornosť venujte bicyklu už pri jeho zabehnutí. Zvyčajne dochádza k povoleniu laniek, výplety kolies a všetky komponenty si sadajú, takže budete potrebovať nové nastavenie. Aj keď koleso vyzerá v poriadku, nepodceňujte garančnú prehliadku. Tá sa odporúča po najazdení cca 200 km alebo 6 mesiacov jazdenie od kúpy.

Kedy je najvyšší čas na servis bicykla
Brzdy už tak dobre nebrzdí.
Niektorý z drôtov výpletu kolesa sa uvoľňuje.
Reťaz je voľnejšie alebo hnevá prehadzovačka.
Odpružené vidlice a tlmiče nepérujú ako prv.
Hlavové zloženie alebo kľuky majú väcšiu vôľu.
Niečo škrípeKaždý rok pred sezónou by ste si mali nechať bicykel skontrolovať a nastaviť v cykloservise. S údržbou radšej nečakajte, až začne škrípať reťaz."Kôň, ktorý dlho stál, zle pobeží." Vravel Ovídius.